Opinie o Nas

Producenci

Masz pytania?
Zadzwoń do nas


INFOLINIA


(58) 58 58 000

obsługa sklepu
Pn - Pt: 09:00 - 17:00

 


GWARANCJA KOMPLEKSOWEJ POMOCY W DOBORZE ODPOWIEDNIEGO SPRZĘTU

Obsługa płatności elektronicznych oraz kart kredytowych. Płatności elektroniczne obsługuje:

4IP - oficjalny partner Yealink

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Wideokonferencje

Kompleksowym zbiorem rozwiązań technicznych, które mają na celu sprawienie wrażenia, że spotykamy się z innymi osobami "twarzą w twarz” są zestawy wideokonferencyjne. Zestaw wideokonferencyjny to rozwiązanie na miarę współczesnej komunikacji, gdzie szybkość zmian i podejmowanych decyzji są bardzo istotnymi warunkami dla osiągnięcia sukcesu, a brak konieczności zmiany lokalizacji redukuje koszty podróży służbowych oraz oszczędza cenny czas.

Korzyści wideokonferencji

Technologie telepresence w poważnym długoterminowym biznesie są bardzo korzystne. Praktycznie wszystkie spotkania, negocjacje czy konsultacje mogą odbywać się za pomocą wideokonferencji, co pozwala:

  • zredukować wydatki na podróże służbowe,
  • budować lepsze relacji między pracownikami w różnych oddziałach,
  • podejmować szybsze decyzji,
  • sprawniej rozwiązywać problemy,
  • od razu reagować na sytuacje kryzysowe,
  • natychmiastowo wdrażać innowacje.


Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, śmiało można stwierdzić, że inwestycja w profesjonalny zestaw wideokonferencyjny zwraca się z nawiązką.

Wykorzystując dobrodziejstwo wideokonferencji przesyłamy w czasie rzeczywistym sygnały audio i wideo (głos, ruchome obrazy) oraz dane w postaci np. grafik komputerowych, wykresów, dokumentów elektronicznych pomiędzy wybranymi użytkownikami bądź grupą użytkowników.

Elementy systemów wideokonferencyjnych

Systemy wideokonferencyjne dzielimy na jednopunktowe dla 2 lokalizacji ( tzw “punkt-punkt”) oraz wielopunktowe dla większej liczby uczestników w różnych lokalizacjach.

W zależności od naszych potrzeb, warunków i możliwości finansowych możemy wybrać odpowiednie rozwiązanie do wideokonferencji. Gotowe zestawy standardowo składają się z kodeka, kamery, mikrofonu oraz opcjonalnie- dedykowanego telefonu. Przy połączeniu powyżej 2 uczestników (lokalizacji) ważnym elementem zestawu jest zastosowania serwera wideokonferencyjnego nazywanego mostkiem wideokonferencyjnym ( MCU). Alternatywą dla niego jest opcja tzw. chmury pozwalającej tworzyć wirtualny pomost komunikacyjny pomiędzy lokalizacjami. Dodatkowo możliwa jest opcja przesyłania i wyświetlania prezentacji oraz nagrywanie na nośnik USB.

  • Mikrofon

Przyglądając się składowym zestawu wideokonferencyjnego, zaczniemy od mikrofonu. Krystalicznie czysty dźwięk jest podstawowym warunkiem sprawnej komunikacji. Zestaw wideokonferencyjny powinien być wyposażony w mikrofon dookólny 360° pozwalający zbierać głos z całego otoczenia. Wielu producentów daje też możliwość rozbudowy systemu o dodatkowe mikrofony ( przewodowe lub bezprzewodowe), co zwiększa ich zasięg do kilka metrów.

  • Kamera

Kamera, od której w dużym stopniu zależy jakość wideokonferencji, powinna być Full HD. Jakość rejestrowanego obrazu znacząco wpływa na jego odbiór. Wybór pada albo na kamerę statyczną ( nieruchomą) zalecaną do stosowania w celu objęcia perspektywy kilku osób znajdujących się wokół komputera albo ruchomą kamerę PTZ (pan/ tilt/zoom camera) do sal konferencyjnych obejmującą całą perspektywę z możliwością skupienia i przybliżenia na wybrane obiekty ( np. konkretną osobę czy tablicę).

  • Inne

Standardowo w skład zestawów zazwyczaj wchodzą również m.in. piloty do zdalnego sterowania, kable np. HDMI lub VGA/HDMi do podłączenia monitorów.

Dołącz do nas

 
   
Sklep internetowy Shoper.pl