Opinie o Nas
Aktualizacja i dostęp WAN dla Cisco SPA122 Version 1.0.1 (022)

Bramka Cisco SPA122 ma możliwość konfiguracji jedynie poprzez port LAN. Aby uruchomić konfigurator www należy podłączyć urządzenie z komputerem przez LAN (oznaczony na bramce jako port "Ethernet"). W wersji 1.0.1 (022) występuje wiele błędów w oprogramowaniu m. in. bramka nie będzie obsługiwać transmisji faksów, nie będzie też używać funkcji caller ID służącej do identyfikacji numeru dla połączenia przychodzącego (dotyczy również Cisco SPA112). Dlatego też zalecana jest aktualizacja oprogramowania bramki.

 

Zalecaną przeglądarką do konfiguracji bramki jest Google Chrom*

*W niektórych przeglądarkach np. Mozilla Firefox nie wyświetlają się wszystkie opcje konfiguracyjne (między innymi pozycja "Firmware Upgrade" w zakładce Administration). Aby uzyskać dostęp do pełnego menu należy zmienić przeglądarkę na Google Chrome lub dokonać resetu bramki do ustawień fabrycznych **** 73738#1 (kod do wprowadzenia z poziomu słuchawki) po czym ponownie zalogować się do konfiguratora.


Po podłączeniu LAN-owym, w pasku adresu przeglądarki wprowadź domyślny adres IP bramki 192.168.15.1 i naciśnij ENTER. W ten sposób otrzymasz dostęp do konfiguratora www urządzenia.

Domyślne hasła admin/admin

Teraz możemy przejść do zakładki Administration > Firmware Upgrade i aktualizować bramkę do wersji 1.1.0 (011) +


Pobierz firmware w wersji 1.1.0 (011) + lub nowszy*Aktualizacja firmware'u jest konieczna w przypadku obsługi urządzeń faksowych przez bramkę

 


 

Po wgraniu nowego firmware'u możemy kontynuować konfigurację poprzez port LAN lub też odblokować zdalny dostęp poprzez port WAN. W tym celu konieczna będzie zmiana hasła w zakładce: Administration > User List > Admin Po zmianie hasła możemy odblokować dostęp WAN w zakładce: Administartion>Management>Access Management>Remote Access>Remote Management (zaznaczamy "Enabled")


 

Teraz możemy konfigurować bramkę zdalnie zgodnie z przygotowaną instrukcją


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl