Opinie o Nas
VoIP w komórce

Coraz więcej firm wyposaża swoje biura w bramki dostępowe i telefony IP. To wygoda i znaczna oszczędność. Podobnie jest w przypadku telefonów komórkowych z obsługą VoIP. Te udogodnienie jest pożądane zarówno przez pracowników korzystających na co dzień z telefonu w celach służbowych, jak i użytkowników indywidualnych, którymi stają się popołudniami.

VoIP’a w kieszeni nie mogą mieć wszyscy posiadacze komórek. Możliwość wykonywania połączeń głosowych przez IP dają smartfony, które to zaczynają powoli dominować obecnym rynkiem telefonów komórkowych. Gdy już zaopatrzymy się w konieczny sprzęt, do sprawnego połączenia z VoIP’em potrzebne będzie szybkie łącze internetowe, nawiązane chociażby przez Wi-Fi. Obsługiwanie połączeń VoIP umożliwi skonfigurowanie naszego smartfona jako klienta SIP. 


Konfiguracja 
w telefonach Nokia OS S40Asha 302

Nokia X3-02 oraz Nokia Asha 303, działające na platformie Nokia OS S40, to pierwsze na rynku telefony z możliwością wyboru FreecoNet jako rekomendowanego operatora telefonii internetowej. Po wybraniu FreecoNet z dostępnej listy operatorów, wystarczy wpisać swój login oraz hasło VoIP w celu aktywacji usługi VoIP

 

UWAGA! W celu wyboru FreecoNet z listy operatorów wymagana jest w użyciu polska karta SIM


Telefon Asha 302 to kolejny z serii Nokia OS S40, który dodatkowo posiada optymalizację wyboru łączności 3G pod użytek VoIP, dzięki czemu można wykonywać połączenia internetowe 3G (w obrębie działania dostępnej technologii) zawsze gdy jesteśmy poza zasięgiem Wi-Fi.

 

Inne modele z serii S40 z wyborem operatora FreecoNet to: Nokia 6300i, Nokia 6260 slide, Nokia C3-01 Touch and Type.


Konf
iguracja w telefonach z systemem Android lub iOS


 

Jeśli jesteś posiadaczem smartfona z najpopularniejszymi obecnie na rynku systemami operacyjnymi Android lub iOS możesz dosłownie w kilka minut skonfigurować swoje konto  VoIP, dzięki jednej z wielu dostępnych darmowych aplikacji.


 


Sprawdź jaka aplikacja SIP na Twoim systemie, umożliwi Ci szybką i sprawną konfigurację konta VoIP
 
Wszystkie instrukcje konfiguracji z FreecoNet znajdziesz tutaj

 

Mobilny VoIP


Z każdym rokiem otrzymujemy do dyspozycji coraz to większą liczbę miejsc, w których możemy połączyć się z internetem za pośrednictwem sieci bezprzewodowej całkowicie za darmo (są to zazwyczaj biblioteki, uczelnie, hotele czy restauracje, a także lokalne "hot spoty"). Sieć bezprzewodową bardzo łatwo też stworzyć w domu czy biurze, przy pomocy dostępnych na rynku urządzeń sieciowych. Mając dostęp internetowy po Wi-Fi można wykorzystać takową sieć do prowadzenia darmowych lub kilkakrotnie tańszych rozmów za pośrednictwem telefonów komórkowych łącząc się z wybranym numerem poprzez operatora VoIP (w wielu telefonach np. Nokiach jest to opcja dostępna zaraz przy wyborze numeru tzw. "połączenie internetowe"). Jest to szczególnie przydatne w przypadku częstych wyjazdów zagranicznych gdzie zamiast roamingu możemy korzystać z VoIP'a.

Wedle prognoz, to właśnie możliwość korzystania z VoIP w telefonach komórkowych będzie w najbliższych latach najsilniejszym magnesem przyciągającym nowych użytkowników indywidualnych do telefonii internetowej.

Z wyliczeń Deloitte (międzynarodowa sieć spółek handlowych świadczących profesjonalne usługi doradcze i audytorskie) wynika, że z końcem 2010 roku globalna liczba użytkowników mobilnych usług VoIP oscylowała na poziomie kilkudziesięciu milionów. O szybko nadchodzącej popularności telefonii internetowej w komórkach świadczą też dane Juniper Research, według których do 2012 roku będzie 100 milionów użytkowników mVoIP. Zdaniem wielu ekspertów upowszechnienie się technologii VoIP w komórkach spowoduje fundamentalną zmianę oczekiwań odnośnie możliwości mobilnych połączeń głosowych, co będzie długoterminowo działać na korzyść dalszego dynamicznego rozwoju telefonii internetowej.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl