Opinie o Nas
Producenci

Masz pytania?
Zadzwoń do nas

INFOLINIA

(58) 58 58 000

obłsuga sklepu
Pn-Pt: 09:00 - 17:00

 

GWARANCJA KOMPLEKSOWEJ POMOCY W DOBORZE ODPOWIEDNIEGO SPRZĘTU

 

Nic nie zastąpi rozmowy... 2

Czy w dobie darmowych smsów, komunikatorów ze świetnymi grafikami i e-maili, które można dyktować, dzwonienie będzie jeszcze użyteczne?


W jednym z kwietniowych wydań “Wall Street Journal” przedsiębiorca Jason Nazar opowiadał o stratach  w ilości potencjalnych zleceń dla jego firmy, ponieważ konsultanci starali się umówić spotkania przez e-mail zamiast kontaktować się telefonicznie. “Jeśli można zrobić coś szybciej i efektywniej z użyciem starej technologii. Zrób to.” Podsumowuje Nazar.

Wyszukiwarka Google potwierdza ogromną wagę posiadania kompetentnych pracowników infolinii. Aż 94 % użytkowników korzystających z internetu przez smartfon po znalezieniu szukanego biznesu w sieci kontaktuje się z nim telefonicznie. Aż 69 % klientów korzysta z przycisku “zadzwoń” po to, aby dowiedzieć się więcej o produkcie i sfinalizować zakupy. 47 % użytkowników mobilnych szuka kolejnej firmy, jeśli znaleziona przez nich nie podała do siebie numeru telefonu.


Nie od dziś wiadomo, że budowanie biznesów zaczyna się od budowania relacji. Układ Klient-firma ma większe szanse na pozytywny rozwój, gdy kupujący zobaczy w firmie Człowieka. Ludzką istotę, która po drugiej stronie aparatu służy profesjonalną poradą,  wyjaśnia mu jego wątpliwości, wykazuje się zrozumieniem dla sytuacji i wykazuje szczere zainteresowanie i chęć pomocy w konstruktywnym rozwiązaniu problemu z jakim dzwoni Klient. Rozmowa to nie tylko wymiana informacji, to bycie razem w tym samym czasie, to możliwość zbudowania wspomnienia, które może mieć dużo większy wpływ na opinię Klienta o firmie niż setka wysłanych do niego maili.

Oprócz wpływu na budowanie relacji, rozmowy telefoniczne generalnie lepiej sprawdzają się niż e-maile w następujących sytuacjach:

  • Negocjacje. Umiejętna ich sztuka polega m.in. na słuchaniu, wczytywaniu się w emocje i reakcje odbiorcy i błyskawicznym refleksie - a nie tylko na przekazywaniu informacji, dlatego chcąc negocjować najlepiej postawić na odrobinę spontaniczności i … porozmawiać.

  • Trudne sprawy. Sytuacji, które są sporne lepiej jest nie załatwiać przez formalne maile, w których trudno jest odczytać emocje naszego rozmówcy i w związku z tym dużo łatwiej o kolejne nieporozumienia.

  • Ważne kwestie. Jeśli chcemy komuś przedstawić ważne informacje i zależy nam, by nasz rozmówca nie czytał naszej wiadomości między kawą a rozmową z kimś innym, najlepiej jest ustalić dogodny dla obu stron termin rozmowy z dokładną godziną rozpoczęcia i zakończenia, pozwoli to skoncentrować uwagę naszego rozmówcy na tym co chcemy mu przekazać. Podsumowanie natomiast omówionych kwestii warto jest przesłać mailem.

  • E-mailowy ping-pong. Jeśli od dłuższego czasu bierzemy udział w niekończącej się wymianie wiadomości, której finału ciągle nie widać, warto jest spróbować wyjść z tej pętli poprzez kontakt telefoniczny, w którym wraz z rozmówcą ustali się obecny stan rzeczy i ewentualne dalsze kroki.

 

Dobrze prosperujące firmy zdają sobie sprawę z konieczności inwestowania w wysokiej jakości call-center, dlatego też jak grzyby po deszczu wyrastają szkoły oferujące kursy profesjonalnej obsługi telefonicznej. Firmy te oferują nie tylko standardowy zakres warsztatów związany z empatyczną komunikacją z trudnym klientem, efektywną sprzedażą, czy konstruktywnym doradztwem, w ramach takich szkoleń oferowane są również lekcje dotyczące funkcji głosu oraz ćwiczenia z zakresu jego emisji, by miał on na Klienta jak najbardziej pozytywny wpływ.

Firmy, które już zdały sobie sprawę z siły jaką są telefoniczni konsultanci muszą pamiętać jednak nie tylko o wyszkoleniu swoich pracowników. Najbardziej empatyczny pracownik, o najbardziej kojącym głosie nie osiągnie zamierzonych celów, jeśli w tle rozmowy Klient będzie słyszał wynikające z niedoskonałości technicznej pogłosy, irytujące trzaski lub będzie proszony o powtarzanie tego co przed chwilą mówił. Jakość dźwięku wychodzącego i przychodzącego pełni w tym wypadku rolę nadrzędną. Na szczęście żyjemy w czasach dostępu do sprzętu, dzięki któremu telefoniczne rozmowy mogą być równie przyjemne jak te w realu.

 

Bibliografia

https://www.linkedin.com/pulse/voice-next-big-thing-mark-trowbridge

Słuchawki do Call Center


 

*współpracuje z Microsoft Lync - Skype for Business

 

 

 

*współpracuje z Microsoft Lync - Skype for Business

 

Komentarze do wpisu (2)

24 marca 2018

Exceso de peso es un problema n? 1 de los actuales usuarios de internet. No hay una sola pagina, independientemente de donde se anunciaron los otros "похуделки". Y no es por casualidad! El hombre moderno se ha vuelto muy inteligente y se da cuenta de que los kilos de mas no son solo un problema estetico. Como afirman los expertos de la organizacion mundial de la salud, la obesidad es un flagelo de la sociedad moderna. http://ecoslim-spain.eu/

24 marca 2018

Узнай сейсас это : 15 полезных советовать

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl