Opinie o Nas
Telefony HD

Technologia HD Voice, znana również jako dźwięk szerokopasmowy, to nowe standardy audio wykorzystywane w telefonach IP, które pozwalają wysyłać dwukrotnie szerszy zakres dźwięku za pośrednictwem połączeń VoIP w porównaniu z tradycyjnymi telefonami. Oznacza to, że standard HD stosowany w telefonii internetowej może dokładniej reprodukować dźwięk zgodny z ludzką mową.


Jak to działa?


Standardowe łącze PSTN przenosi pasmo dźwięku w zakresie częstotliwości w granicach od 200 Hz do 4 kHz. Jest to w przybliżeniu ten sam zakres, w którym pracują kodeki wąskopasmowe - stosowane dotychczas w systemach VoIP - przetwarzając próbki dźwięku z prędkością 8000 razy na sekundę. Technologia HD Voice korzysta z szerokopasmowych kodeków (najpopularniejszy g722), które przetwarzają próbki dźwięku 16000 razy na sekundę z zakresu częstotliwości – od 150 Hz do 8 kHz.


Dzięki dwukrotnie większemu zakresowi częstotliwości,  w porównaniu ze standardowymi telefonami, doświadczysz nieporównywalnej jakości dźwięku podczas rozmów telefonicznych. Transmitowany głos będzie wyraźny i zrozumiały, a Ty sam odczujesz jakbyś był w tym samym pomieszczeniu, co Twój rozmówca.

 


Od czego zacząć?


Aby korzystać z technologii HD Voice, wystarczy:

  1. Nabyć jedno z dostępnych w ofercie sklepu urządzeń VoIP oznaczonych logo HD Voice
  2. Zarejestrować się na platformie FreecoNet

Warunkiem umożliwiającym rozmawianie w jakości HD Voice jest posiadanie także przez drugiego rozmówcę telefonu obsługującego tą technologię*. W przypadku kiedy jeden z telefonów obsługuje wyłącznie kodeki wąskopasmowe, połączenie zostanie ustanowione w jakości właściwej dla tego właśnie standardu!


*Aby przekazywać pełny zakresu dźwięku kodeków szerokopasmowych, telefon musi również posiadać odpowiednio przystosowaną słuchawkę oraz mikrofon. Kupując telefon w naszym sklepie masz pewność, że telefon uzyskał certyfikatyfikację FreecoNet i w pełni umożliwia połączenia w jakości HD - jeśli tylko oznaczony został logo HD Voice. 

 

Polecane urządzenia


 

  • Gigaset C610 IP (dom / biznes)
  • Yealink seria T2xP (biznes)
  • Cisco seria SPA 3xx | 5xx (biznes)

 


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl