Opinie o Nas

Producenci

Masz pytania?
Zadzwoń do nas


INFOLINIA


(58) 58 58 000

obsługa sklepu
Pn - Pt: 09:00 - 17:00

 


GWARANCJA KOMPLEKSOWEJ POMOCY W DOBORZE ODPOWIEDNIEGO SPRZĘTU

Obsługa płatności elektronicznych oraz kart kredytowych. Płatności elektroniczne obsługuje:

4IP - oficjalny partner Yealink

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Jak dbać o słuchawki w miejscu pracy?

Higiena słuchawek, czyli jak dbać o słuchawki w pracy
 

Możemy śmiało stwierdzić, że czyszczenie sprzętu biurowego weszło nam już w nawyk, wciąż jednak rzadko pamiętamy o czyszczeniu słuchawek. Aby mogły nam służyć bez zarzutu wymagają przede wszystkich dwóch bardzo prostych zabiegów- czyszczenia i wymiany gąbek.


Czyszczenie słuchawek

Słuchawki należy czyścić z dwóch powodów - zdrowotnych i technicznych. Słuchawki nagłowne podczas eksploatacji stają się siedliskiem milionów bakterii i martwego naskórka. Nagromadzenie bakterii chorobotwórczych może prowadzić do schorzeń narządu słuchu oraz skóry. Jeśli chodzi o techniczny aspekt, trzeba pamiętać, że zanieczyszczenia mogą powodować zakłócenia dźwięku, a w skrajnym przypadku nawet jego całkowite stłumienie.

Jak czyścić? Można wybrać tradycyjne metody, czyli szmatkę i letnią wodę z odrobiną odpowiedniego środka. Trzeba pamiętać, żeby słuchawkę i szmatkę po każdym takim zabiegu dokładnie wysuszyć. Istnieją jednak o wiele bardziej wygodne produkty dedykowane do czyszczenia sprzętu biurowego. Do słuchawek renomowani producenci rekomendują chusteczki antybakteryjne. Ich właściwości pozwalają oczyścić sprzęt w sposób bezpieczny, zarówno dla samej słuchawki, jak i naszej skóry.


Wymiana gąbek

Producenci rekomendują wymianę gąbek co pół roku. Każdorazowo powinno się zmieniać gąbki, gdy pracownik rotuje. Producenci oferują gąbki pasujące do konkretnego modelu. W zależności od preferencji oraz modelu słuchawki można wybrać gąbki skóropodobne lub piankowe, pełne lub tzw. donuty. Nowością jest od stycznia możliwość zakupu w naszym sklepie wszystkich gąbek na wymianę w wygodnych dwupakach.

 

Dołącz do nas

 
   
Sklep internetowy Shoper.pl