Opinie o Nas

Click to call +48 58 58 58 000

Jak prosto ograniczyć hałas w call center?

Hałas nigdy nie sprzyja efektywności, z czego zapewne zdajesz sobie doskonale sprawę, jeśli pracujesz w biurze. Jak sobie poradzić z tym problemem? Co prawda słuchawki callcenter są dziś projektowane tak, żeby niwelować szum w tle, ale istnieją również inne sposoby na zmniejszenie nieprzyjaznej emisji. Jakie? Okazuje się, że pomoc przychodzi z nieoczekiwanej strony: natury, a konkretnie – wybranych roślin.

Redukcja hałasu w biurze

 

 

Hałas – wróg efektywności

Praca w openspace w call center ma swoje oczywiste zalety i wady. Nawet najlepsza organizacja pracy nie jest jednak w stanie w pełni zniwelować niesprzyjających efektów ubocznych, jak chociażby hałas. Zbyt duże natężenie dźwięku w miejscu, w którym pracuje kilkanaścioro, a nawet kilkudziesięciu konsultantów, jest czynnikiem wpływającym na ich pracę na dwa sposoby. Po pierwsze, utrudnia skupienie się podczas prowadzenia rozmów telefonicznych. Po drugie, o czym czasami się zapomina, wytwarzany jest szum, który dociera do odbiorców. Czy uważasz, że Twój potencjalny klient, osoba odbierająca telefon, ma ochotę silić się na wyłapywanie głosu konsultanta call center z nieprzyjaznego, niewyraźnego, głośnego tła? Oczywiście, że nie.

Skoro wprowadzasz w swojej firmie rozwiązania w rodzaju open space, nie wrócisz z dnia na dzień do koncepcji osobnych gabinetów, bo to po prostu nieefektywne i zbyt drogie. Dlatego trzeba znaleźć sposoby na redukcję hałasu, szczególnie „w słuchawce”. Twoi klienci powinni słyszeć przede wszystkim niezakłócony, przyjazny głos konsultanta, bez szumu w tle. Jest na to sposób, i to całkiem naturalny – rośliny!

Rośliny w biurze – więcej niż ozdoba

Wieloletnie badania potwierdzają, że zredukować niepożądany hałas w biurach pomagają... rośliny. Oczywiście, mały kwiatek na biurku nic nie zmieni, ale optymalnie zaprojektowane, zielone „ściany” już tak.

Ten pomysł sprawdza się świetnie nie tylko na zewnątrz (pomyśl o firmach, które obsadzają zielenią swoje siedziby, odgradzając się od głośnej, ruchliwej ulicy więcej niż wizualnie). Rośliny wewnątrz biura rozbijają i rozpraszają fale dźwiękowe, wpływając na zmianę częstotliwości, a przez to obniżając hałas o około 5 decybeli.

Rośliny obniżają hałas także poprzez inne procesy zrozumiałe w fizycznej perspektywie. Mianowicie fale dźwiękowe nie odbijają się od ścian, ale są rozpraszane, a ponadto wchłaniane przez każdy element roślin. Stąd prosty wniosek, że im grubsze liście czy łodygi, tym łatwiej o osiągnięcie pożądanego efektu. Przy okazji są absorbowane wibracje. Redukowany jest także efekt echa, szczególnie denerwujący w gorzej zaprojektowanych i źle zaaranżowanych obiektach biurowych.

Kupując na przykład zestaw głośnomówiący Jabra do biura, oczekujesz, że rozmowy prowadzone przez konsultantów będą na najwyższym poziomie technicznym. Jednak aby tak się stało, trzeba zadbać o odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni biurowej. Być może warto skonsultować się z fachowcem w zakresie urządzania wnętrz, który dobierze rośliny nie tylko pod względem ich wyglądu oraz warunków wzrostu, ale również wpływu na akustykę.

Czy warto inwestować w biurową zieleń? Oczywiście! Korzyści są szerokie i wykraczają poza redukcję hałasu. Badania i codzienna praktyka potwierdzają, że dzięki obecności roślin wzrasta produktywność i satysfakcja pracowników. Naturalne otoczenie pozytywnie przekłada się na zdrowie i podnosi prestiż firmowej siedziby, poprawiając wizerunek organizacji.

Technologia podstawą efektywnej pracy biurowej

Znaczenie roślinności dla redukcji niepożądanego hałasu jest bardzo ciekawym i godnym polecenia rozwiązaniem, niemniej nie można zapominać, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie pracowników. Kupując słuchawki z mikrofonem do telefonu, zwracaj uwagę na szczegóły specyfikacji technicznej.

Słuchawki do call center, które redukują hałas otoczenia, sprawdzają się przede wszystkim w open space'ach. Zarówno konsultant, jak i rozmówca (klient) nie słyszą rozpraszających, przeszkadzających dźwięków. Mogą prowadzić spokojną konwersację, opartą o merytoryczną argumentację i wzajemne zrozumienie, a nie chaotyczne przekrzykiwanie się przez szum tła.

Podsumowując, organizując pracę w biurze, postaw na jak najlepsze zestawy słuchawkowe i głośnomówiące, ale sprawdź również pozytywny wpływ roślin na redukcję hałasu. W tym celu można polecić chociażby skrzydłokwiat, filodendron, dracenę czy fikusa benjamina.

 

 

źródła:

1. https://www.plantz.us/blog/using-office-plants-for-noise-reduction/

2. http://www.interiorofficeplants.com/http:/www.interiorofficeplants.com/office-plants-can-reduce-office-noise-fact-3/

zdjęcia:

1.http://www.urbangarden.co.nz

2.https://www.ambiusindoorplants.com.au

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl