4IP.pl

Click to call +48 58 58 58 000

Producenci

Kontakt

Adres korespondencyjny:

ul. Tomasza Nocznickiego 8 lok.3 81-454 Gdynia

NIP: 9581666112

REGON: 222106442

Masz pytania?
Zadzwoń do nas

Infolinia: +48 58 58 58 000

E-mail: sklep@4ip.pl

Obsługa sklepu
Pn-Pt: 09:00 - 17:00

GWARANCJA KOMPLEKSOWEJ POMOCY W DOBORZE ODPOWIEDNIEGO SPRZĘTU

 

Optymalne stanowisko pracy dla zdrowia i sampoczucia pracownika biurowgo

Niektórzy twierdzą, że rzut oka na biurko pozwala ocenić pracownika - w myśl tej zasady ci, którzy pracują w schludnych warunkach działają jakoby sprawniej i bardziej efektywnie. Nie zgadzają się z tą teorią fani papierowego chaosu, do obozu, których należał sam Albert Einstein, Noblista, matematyczny geniusz i autor wielu nośnych maksym, między innymi tej: Jeżeli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko?”

Typowy workplace pokazuje, że nie ma złotej reguły, jak powinno wyglądać biurko idealnego pracownika. Są efektywni pracownicy, którzy odnajdują się w pracy przy tzw hot deskach, czyli pracują przy aktualnie wolnym biurku, do którego mogą podłączyć swój laptop. Są też i tacy, którzy ze swoich biurek tworzą mini gabinety pełne kwiatów, zdjęć najbliższych i innych personalnych drobiazgów.

Jeśli idzie o bałagan, to nasze osobiste obserwacje i doświadczenia wykazują, że nie musi on pełnić u wszystkich szczególnie dekoncentrującej roli. Wielu fantastycznych fachowców świetnie prosperuje wśród stosów papierów, brudnych kubków po kawie i wyschniętych flamastrów.

Jeśli zatem bałagan nie stanowi dla Ciebie, ani Twoich współpracowników problemu, to o ile nie zapraszasz klientów do swojego biurka nie musisz koncentrować swojej uwagi na utrzymywaniu wokół siebie szczególnie estetycznej przestrzeni. Najważniejsze natomiast, by warunki Twojej pracy były optymalne dla Twojego zdrowia i samopoczucia, abyś swoją pracę wykonywał sprawniej i sprawiała Ci ona jak najwięcej przyjemności. Dlatego też zwróć uwagę na:

 

  • Krzesło. Siedzący tryb życia jest niezwykłym obciążeniem dla kręgosłupa. Dlatego krzesło na którym spędzamy codziennie tyle godzin powinno spełniać surowe wymogi. Aby nie dołączyć do coraz szerszego grona ludzi uskarżających się na ból pleców warto podejść do jego wyboru profesjonalnie i wybrać to krzesło, które będzie spełniało wszystkie wymogi BHP (po więcej informacji na ten temat kliknij tutaj

 

  • Światło. Ten niezwykle ważny aspekt jest często traktowany po macoszemu. Człowiek ewolucyjnie jest przystosowany do średnio-długich dni, czyli najlepiej funkcjonuje w chłodnym w rozproszonym świetle, którego nie dają ani sufitowe lampy jarzeniowe, ani lampki biurkowe. Zmęczenie wywołane brakiem dziennego światła może powodować trudności z koncentracją, bezsenność, złe samopoczucie oraz pogorszenie się wzroku. Ponieważ w okresie jesienno-zimowym ciężko jest pracować jedynie przy świetle dziennym, niezależni od siebie wynalazcy, opracowują coraz to nowe systemy lamp imitujących światło dzienne. Na tym tle również Polska może pochwalić się świetnym produktem. Rodzinna firma Lumeline stworzyła innowacyjną lampę, która doskonale imituję światło dzienne - lampa wystawiana na ostatnich Gdynia Design Days robiła ogromne wrażenie na zwiedzających. Przy ukrytym w ciemnej sali stole siedziała żona konstruktora malując obraz. Inne stoiska były na pierwszy rzut oka niewidoczne, bo jedynie malarkę otaczała  magiczna łuna światła dziennego pochodzące z dyskretnej lampy. Więcej o tej lampie tutaj

 

  • Dźwięk. W bijącej rekordy popularności książce dr Stuarta Shanker na temat samoregulacji dużo uwagi autor poświęca dźwiękom, które nawet niezidentyfikowane mają wpływ na nasza nerwowość i niepotrzebne pobudzenie. Dźwięk palącej się lampki jarzeniowej, specyficzny głos kolegi, który dużo rozmawia przez telefon, odgłos stukającej klawiatury … nagromadzenie się tych dźwięków na open space jest szczególnie irytujące dla osób, które próbują rozmawiać przez telefon lub potrzebują względnej ciszy aby skoncentrować się na pracy. Tu z pomocą przychodzą producenci słuchawek, które maksymalnie tłumią szum otoczenia, umożliwiając stworzenie sobie dogodnych warunków pracy niezależnie od tego, jak bardzo hałaśliwe mamy sąsiedztwo.

 

Zobacz artykuł na temat kryteriów doboru słuchawek do pracy z telefonem: Jak wybrać słuchawki do call center ?

Zobacz artykuł na temat redukcji hałasu w słuchawkach Call Center: Słuchawki biurowe call center z redukcją hałasu z otoczenia

Słuchawki do Call Center


 

*współpracuje z Microsoft Lync - Skype for Business

 

 

 

*współpracuje z Microsoft Lync - Skype for Business

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl