4IP.pl

Click to call +48 58 58 58 000

Producenci

Kontakt

Adres korespondencyjny:

ul. Tomasza Nocznickiego 8 lok.3 81-454 Gdynia

NIP: 9581666112

REGON: 222106442

Masz pytania?
Zadzwoń do nas

Infolinia: +48 58 58 58 000

E-mail: sklep@4ip.pl

Obsługa sklepu
Pn-Pt: 09:00 - 17:00

GWARANCJA KOMPLEKSOWEJ POMOCY W DOBORZE ODPOWIEDNIEGO SPRZĘTU

 

Dlaczego i kiedy nakładamy osłonę na mikrofon?

Osłona na mikrofon jest ważnym elementem użyteczności słuchawek. Jak zapewne wiemy mikrofon jest przetwornikiem elektroakustycznym, który zamienia falę akustyczną na sygnał elektryczny. Elementem, za pomocą którego wszystkie mikrofony rozpoznają energię akustyczną, jest membrana. W wyniku drgania membrany pod wpływem fali akustycznej generowane jest napięcie elektryczne, które następnie zostaje na końcu kabla zamienione na sygnał audio.

Każdy z nas ma inną barwę oraz dynamikę głosu, a co za tym idzie inne natężenie fal dźwiękowych, które trafiają na membranę mikrofonu. W słuchawkach Call Center stosuje się najczęściej mikrofon o charakterystyce jednokierunkowej. 

Na to co rejestruje mikrofon wpływa:

  • ustawienie źródła dźwięku - ulokowanie ust na wprost mikrofonu (nie bliżej niż dwa palce ręki),
  • czułość mikrofonu - ustawiona fabrycznie w zależności od danego modelu słuchawki (ma wpływ na to co rejestruje mikrofon). 

Eliminacja niepożądanych dźwięków

Najbardziej niepożądane ślady, rejestrowane w postaci tzw. szumu wiatrowego, na powierzchni membrany mikrofonu to nasz oddech oraz głoski wybuchowe, czyli te bardziej powietrzne jak np. "P" i "B". Powoduje to oczywiście dyskomfort po stronie naszego rozmówcy, dlatego też najskuteczniejszą metodą eliminacji tych niechcianych dźwięków jest osłona na mikrofon w postaci gąbki. Tak jak w przypadku mikrofonów studyjnych, osłona mikrofonu tłumi dźwięki oddechu oraz głoski wybuchowe poprzez rozbijanie fal akustycznych na jej powierzchni. Podobny efekt uzyskuje się poprzez odpowiedni - owalny kształt kapsuły mikrofonu. Im bardziej płaska jest powierzchnia kapsuły, tym bardziej mikrofon będzie podatny na szum wiatrowy.

 

Jeśli zatem kupujemy słuchawkę na użytek indywidualny warto zwrócić uwagę czy w zestawie wybranych słuchawek znajduję się osłona na mikrofon oraz jak zbudowana jest kapsuła samego mikrofonu.

W przypadku gdy planujemy zakup słuchawek do Call Center warto, ze względów higienicznych, zaopatrzyć się w dodatkowe gąbki na mikrofon.

 

Zobacz artykuł na temat kryteriów doboru słuchawek do pracy z telefonem: Jak wybrać słuchawki do call center ?

Zobacz artykuł na temat redukcji hałasu w słuchawkach Call Center: Słuchawki biurowe call center z redukcją hałasu z otoczenia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl